• Esentepe Mh. Cevizli D100
    Kartal / İstanbul / TÜRKİYE
  • +90 (216) 599 01 20
    info@techcarb.com.tr
aktif-karbon

Aktif karbonlar kimya ve arıtma sanayinin bir çok alanlarında kullanılmaktadır. Su şartlandırmadan içme suyu arıtımına, Klor gideriminden boya kabinlerine kadar bir çok çalışmada aktif karbon kullanılmaktadır.

Aktif Karbon Avantajları

madde-ikon

İstenmeyen Renkleri, Tatları ve Kokuyu Giderir

madde-ikon

İçecek Üretimi için Suyu En Yüksek Seviyeye Arındırır

madde-ikon

Yerel Su Kaynağı Saflığını Artırır

madde-ikon

Karbonlar Güvenilir ve Ekonomik bir Çözümdür

Aktif Karbon Kullanım Alanları

Hava / Gaz Arıtımı

Endüstrinin gelişmesi şimdi ve gelecekteki feci sonuçları olarak atmosferimizin kirlenmesine neden olmuştur. Gaz emisyonlarının kontrol altında tutulması gerekmektedir. Kirleticilerin konsantrasyon limitleri göz önünde bulundurularak, iyi hava kalitesi ve halk sağlığının korunması sağlanabilir…..

AYRINTILAR…

hava gaz arıtımı
otomotiv

Otomotiv

Otomotiv emisyonları kentsel hava kirliliği açısından önemli bir tehdit oluşturmaktadır. Egzoz emisyonları egzoz gazı katalizörleri kullanılarak etkin bir şekilde kontrol edilse de, aktif karbon, buharlaşan yakıt emisyonları için dünya çapında en yaygın teknolojidir. Aktif karbon dolgulu bidonlar, benzin tankındaki emisyonlarda yüksek miktarda uçucu…

AYRINTILAR…

Baca Gazı / Civa

Civa ve doğal gaz, petrokimya ve rafineri besleme akışlarındaki reaksiyona giren yan ürünler metalik bileşenlerin aşırı korozyonuna neden olabilir. Civa, doğal gazda meydana gelen iz elementtir. Civa, çevreye ve teçhizatın işlenmesine ve taşınmasına zararlıdır. Doğal gaz, bu maddenin varlığına bağlı olumsuz etkileri önlemek için arıtmayı gerektirir. …

AYRINTILAR…

baca-gazı-civa
yiyecek-icecek

Yiyecek / İçecek

Aktif karbonlar; tatlandırıcılardan, gıda sıvılarından, şuruplardan, içeceklerden, gliserinden, amino ve organik asitlerden renk ve koku gibi kirletici maddeleri ve yabancı maddeleri uzaklaştırır.

Evsel Su Filtresi

Aktif karbon ürünlerimiz; su tesislerinin temiz, içilmesi güvenli ve hoş olmayan tat ve koku içermeyen içme suyu sağlamasına yardımcı olmakta önemli bir rol oynamaktadır. Ürünlerimiz, doğal ve sentetik organik kirleticileri ve askıda katı maddeleri yüzey ve yeraltı suyu kaynaklarından ve ayrıca içme suyu arıtma işlemi sırasında oluşan potansiyel …

AYRINTILAR…

evsel-su-aritma
maden

Maden

Yenilikçi ürünlerimiz; altın, değerli, nadir toprak ve baz metaller, uranyum, bakır, nikel ve çinkonun cevherden geri kazanımı, atık ve geri akışlarından verimli bir şekilde tekrar elde edilmesinde kullanılmaktadır.
TechCarb uzmanlığı ve deneyimi, çok çeşitli metal geri kazanım uygulamaları için ekonomik ve verimli çözümler sunar.

AYRINTILAR…

Petrol & Gaz

Aktif karbon ham madde, ara ürünler ve petrol ve gaz endüstrisi için son ürünlerin saflaştırılması için mükemmel bir seçimdir. Civa, renkler, kokular ve kükürt bileşenleri gibi istenmeyen kirleticilerin giderilmesi, yüksek kalitede doğal gaz, yağ ve petrokimyasal ürünlerin tutarlı bir şekilde üretilmesine olanak sağlar.

AYRINTILAR…

petrol-gaz
Kişisel Koruma

Kişisel Koruma

Toksik gazlara karşı koruma, granül aktif karbonun en eski uygulamalarından biridir. Birinci Dünya Savaşı’nda askeri gaz olarak klor ve fosjen kullanıldığında, bu tehdide müdahale etmek için aktif karbon içeren maskeler geliştirildi.
Günümüzde, savaş ve sanayi bölgelerinde kullanılan kimyasal maddelerin sayısı çarpıcı biçimde artmış ve daha karmaşık hale gelmiştir.
.

AYRINTILAR…

Farmasötik / Tıbbi

Farmasötikler, proteinler veya diğer organik bileşikler tarafından üretim sırasında kontamine olabilir. Bu ürünlerin kullanıma uygun olmasını sağlamak için farklı derecelerde aktif karbonlar kullanılabilir. Farmasötiklerin saflaştırılması için yüksek saflıklarda toz ve granül aktif karbon kullanımı uygun olacaktır.

AYRINTILAR…

farmasötik
superkapasitorler

Süperkapasitörler

Süperkapasitörler, yüksek kapasiteli enerji depolama cihazlarıdır. Süperkapasitörler için depolama mekanizması öncelikle fiziksel olarak, elektronların aktif karbonun yüzeyinde depolandığı ve hızla şarjı / deşarjı şeklindedir. Şarj miktarı, yüzeyde depolanabilen elektronların miktarı ile ilgili olduğundan, yüksek bir yüzey alanına sahip aktif karbon endüstri standardıdır.

AYRINTILAR…

Tütün

Sigara ve aroma özelliklerini etkilemeden ve istenmeyen sigara bileşenlerini sigara dumanından çıkarmak için sigara filtrelerinde kullanılır.

Aktif karbonlu filtreler, karbonsuz sıradan filtrelerle elimine edilemeyen kanserojen ve diğer toksik bileşenlerin tütünden uzaklaştırılması sağlar.

AYRINTILAR…

tutun-sigara
su-aritma

Su Arıtımı

Gezegenimizin çoğu su ile kaplıdır, ancak bunun çoğu insan tüketimine uygun hale getirmek için arıtma gerektirir. Aktif karbon içtiğimiz suyun temiz ve içilebilir yapısını sağlamada merkezi bir rol oynamaktadır. Toz ve granül aktif karbonlar organik kimyasalları uzaklaştırır ve yüzey suyuna güvenli bir şekilde akmasını sağlamak için atık…

AYRINTILAR…

 

Herhangi Bir Talebiniz İçin Size Yardıma Hazırız